Srdečně zveme na první výstavu do Zlína!
1047
page-template-default,page,page-id-1047,page-child,parent-pageid-809,bridge-core-2.4.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1400,qode_disabled_responsive_button_padding_change,qode-theme-ver-23.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.3.0,vc_responsive

Srdečně vás zveme na první výstavu do Zlína! Vernisáž proběhne 24. března

23. března · Nikol Galé

HLAVU VZHŮRU, FURT SE DE!

Fischerovi a Marie Fischerová-Kvěchová.

 

Jde o první ze série čtyř výstav, které se postupně uskuteční v tomto roce v Čechách, na Moravě a na Slovensku. Výstavy nabídnou nový pohled na dobu první republiky, její průmysl a obchodní vztahy, ale také na rodinné a přátelské vazby mezi podnikateli a umělci.

 

Výstava seznamuje veřejnost s osobností Marie Fischerové-Kvěchové, odvážné a emancipované ženy, ale také milující matky a duše vily Sakrabonie v Černošicích. Prosadila se v prostředí do té doby převážně maskulinním jako tvůrkyně volného i užitého umění. V její osobnosti se zrcadlí principy otevřené Evropy a duchovní a demokratické hodnoty první republiky. Vila Sakrabonie byla středem společenství jedné z větví rodiny Fischerových. Ti vlastnili prosperující cihelnu v Libčicích nad Vltavou a byli první a největší českou firmou, která se věnovala výstavbě továrních komínů.

 

Záštitu nad výstavou převzala radní pro oblast kultury a školství Zlínského kraje Zuzana Fišerová.

 

Termín výstavy: 25.3.-28.8.2022

 

Otevřeno ÚT-NE 10-18 hod.