Vše, co souvisí s textilní továrnou SOCHOR, nás ZAJÍMÁ!
926
page-template-default,page,page-id-926,page-child,parent-pageid-809,bridge-core-2.4.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1400,qode_disabled_responsive_button_padding_change,qode-theme-ver-23.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.3.0,vc_responsive

Vše, co souvisí s textilní továrnou SOCHOR, nás ZAJÍMÁ!

15. října · Jitka Škopová

Máte doma šaty ušité z látek vyrobených v proslulé královédvorské firmě Josef Sochor? Zdobí váš stůl jejich ubrus či prostírání, ve skříni visí kravaty této značky nebo snad máte schované propagační materiály firmy? Vše, co souvisí s textilní továrnou SOCHOR, nás ZAJÍMÁ!

 

Věříme, že se právě mezi obyvateli Dvora Králové n. L. a okolí, kde jméno Josef Sochor stále rezonuje a místní jsou na něj právem pyšní, podaří nalézt zajímavé materiály všeho druhu a posunout tak náš vědecký výzkum zase o kus dál. Vaše pomoc je pro nás důležitá, a proto se nám, prosím, ozvěte a podpořte tak projekt „PRŮMYSL A UMĚNÍ“ realizovaný na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a financovaný Ministerstvem kultury ČR, který představí čtyři regionální osobnosti podnikatelů coby hybatelů hospodářského pokroku Československa, jejich význam a spolupráci s umělci, architekty a designéry. Vaše předměty by se v příštím roce mohly stát součástí chystané výstavy, případně by jejich reprodukce mohly obohatit plánovanou publikaci.